FUJI-YAMA ( Fuji Dağı ) JAPONYA ( KAWAGUCHIKO BÖLGESİ )

Herkesin küçüklükten beri gitmeyi hayal ettiği yerler vardır, benim için de bu yerlerin başında Fuji geliyordu. Belki ismi daha meşhur dağlar vardır ama cismi (şekli) daha meşhur bir dağ olamaz. Süper keskin hatlarıyla karşınıza dikildiğinde “iyi ki gelmişim” ifadesi dudaklarınızdan dökülecektir kesinlikle.

Fuji Dağını Tokyo-Osaka arasında yolculuk ederseniz meşhur hızlı trenler Shinkansen’den de görebilirsiniz ama yakınlardan görmenin keyfi kesinlikle bambaşka. Önce ulaşımı söyleyelim: Tokyo’dan çok da zor olmayan bir ulaşımı var. Ben trenle gittim ama otobüs seçeneği de vardı. Önce Shin-Juku istasyonundan “Otsuki” istasyonuna gidiyorsunuz. JR Pass varsa bu kısma ücret ödemiyorsunuz. Buradan da Fuji Line’ı kullanarak Kawaguchiko istasyonuna gidiyoruz. Kawaguchiko’da iner inmez günlük otobüs kartınızı alın (hop on, hop off şeklinde çalışıyor), fiyatı sanırım 500 yendi ama daha ucuz olabilir. Bu otobüs biletiyle gün boyunca bölgeyi gezmeniz mümkün. Meşhur Five lakes’in ikisini bu otobüslerle gezebiliyoruz (lake saiko ve lake kawaguchiko) Sabah erken gelmenizi tavsiye ederim çünkü gezecek yer çok. Kesinlikle turlara para kaptırmayın, burayı bile bir günde ancak gezersiniz.

Peki nerelere gidelim derseniz: bat cave, lava cave, teleferik, Iyashi no sato (tarihi köy) ve kawaguchiko lake (özellikle fujinin göle yansımasını çekebileceğiniz bölgede inin (size verecekleri harita da hangi durak olduğu yazar). Gezmeye fazla dalıp akşam son treni kaçırmayın bu arada :) Ben son trene binerken bile Fuji’den gözümü bir nebze ayıramamıştım. Ayrıca tren istasyonunda bulunan hediyelik eşya mağazasından Fuji ile ilgili aklınıza ne gelirse alabilirsiniz. Buna yiyecek içecek de dahil (bakınız fotoğraflar)

Anahtar Kelimeler ( Keywords ) : Fuji Dağı , Fuji Mountain , Kawaguchiko , Tokyo’dan bir günlük Fuji gezisi , Fuji trip for one day from Tokyo .